Usługi

Rachunkowość zarządcza

VUCA, czyli zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność – tak opisuje się coraz częściej elementy charakteryzujące świat, w jakim funkcjonujemy jako społeczeństwo oraz biznes. Zdecydowanie lepiej w takim otoczeniu radzą sobie firmy, które są przygotowane na różne scenariusze, planują przyszłość, ale potrafią te planu modyfikować, konsekwentnie zmierzają do celu, zachowując jednocześnie zwinność i elastyczność.

Taki sposób działania wspiera w firmie rachunkowość zarządcza, czyli procesy i narzędzia, które zapewniają rzetelną, terminową i wiarygodną informację biznesową do podejmowania decyzji, planowania rozwoju, realizacji strategii czy motywacji zespołów. Wdrożenie i rozwój w firmie rachunkowości zarządczej to kolejny istotny krok w rozwoju zdolności biznesu do wykorzystywania szans rynkowych oraz budowania wartości.

W tym obszarze oferuję doradztwo w zaprojektowaniu kompletnego systemu rachunkowości zarządczej lub wybranych jej elementów. Pomogę również we wdrożeniu procesu do organizacji.

Na życzenie Klienta przygotuję komunikację planowanych zmian w organizacji, w formie materiałów lub szkolenia zespołów.

Usługi obejmują obszary:

System rachunkowości zarządczej;

Raportowanie wyników i wskaźniki;

Budżetowanie i prognozowanie;

Zarządzanie marżą produktów lub usług;

Zapraszam do współpracy

Jeśli zainteresowała Cię moja oferta, chcesz poznać więcej szczegółów; poszukujesz wsparcia w stworzeniu, przeglądzie i optymalizacji procesów finansowych – zapraszam do kontaktu.