Usługi

Doradztwo biznesowe

Doradztwo z zakresu fuzji i przejęć dla sprzedającego

Jeśli jesteś właścicielem małej lub średniej firmy i rozważasz zmiany właścicielskie, poszukujesz inwestora dla swojego biznesu, na pewno chcesz się przygotować do podjęcia takiej decyzji.
W tym momencie warto mieć wsparcie doświadczonego eksperta, który brał udział w takich projektach, a który pomoże Tobie ocenić gotowość firmy do sprzedaży, poznać parametry biznesowe będące przedmiotem analizy potencjalnych inwestorów oraz przygotować biznes do tego procesu.

W tym obszarze oferuję:

Przegląd finansowy firmy jako element wewnętrznego finansowego due dilligence w ramach przygotowania do procesu sprzedaży;

Wsparcie w procesie tworzenia lub optymalizacji planów biznesowych;

Modelowanie finansowe i wycena na wewnętrzne potrzeby klienta;

Wsparcie w przygotowaniu i obsłudze procesu due dilligence z perspektywy firmy sprzedającego;

Doradztwo w zakresie tworzenia / transformacji pionu finansów

Oferuję przegląd struktury i procesów w pionie finansowym oraz wsparcie w zaprojektowaniu ich w taki sposób, aby efektywnie i rzetelnie realizowały funkcję informacyjną dla menedżerów, pełniły rolę partnera biznesowego, promowały zmiany dla wzrostu efektywności i sprawności działania, jednocześnie zapewniając odpowiednie zarządzanie ryzykiem finansowym.

Jeśli więc:

tworzysz swój biznes i chcesz się skupić przede wszystkim na współpracy z klientami oraz budowaniu marki, a nie na projektowaniu procesów finansowych;

osiągnąłeś już pewne sukcesy i przygotowujesz się do dalszego rozwoju, chcesz zapewnić swojej firmie potencjał finansowy do realizacji śmiałych celów, lub

po prostu czujesz, że procesy w obszarze finansowym mogą funkcjonować lepiej,

Zapraszam do współpracy.

Doradztwo w zakresie przygotowania do badania sprawozdania finansowego po raz pierwszy

Kiedy firma się rozwija, rosną przychody i aktywa, przychodzi moment, gdy należy po raz pierwszy poddać sprawozdanie finansowe badaniu przez biegłego rewidenta. W tym momencie docenisz wsparcie eksperta, który przez wiele lat pełnił funkcje dyrektora finansowego.

W ramach projektu: wykonam przegląd wszystkich elementów sprawozdania i obowiązków związanych z badaniem, przeprowadzę analizę polityki rachunkowości, procesów raportowania oraz kontroli wewnętrznej. Otrzymasz konkretne wyniki analizy oraz rekomendacje zmian do wprowadzenia, na Twoje życzenie pomogę również we wdrożeniu tych zmian.

Zapraszam do współpracy

Jeśli zainteresowała Cię moja oferta, chcesz poznać więcej szczegółów; poszukujesz wsparcia w stworzeniu, przeglądzie i optymalizacji procesów finansowych – zapraszam do kontaktu.