Jolanta Łykowska

Jestem ekspertem w obszarze finansów, z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w biznesie, promującym rolę obszaru finansowego jako partnera biznesu wspierającego budowę wartości firm. Jako członek ACCA, od roku 2014, mam zaszczyt być częścią ponad 220 tys. uznanej międzynarodowej wspólnoty stowarzyszającej specjalistów w obszarze finansów.

W trakcie swojej 20-letniej kariery zawodowej zarządzałam pionami finansowymi (20 osób), obszarami HR oraz logistyki i zakupów w dużych firmach produkcyjnych z branży automotive i FMCG, w tym ostatnie 10 lat w roli dyrektora finansowego – członka zarządu w dużej polskiej firmie OCEANIC S.A., producenta kosmetyków, dermokosmetyków oraz wyrobów medycznych m.in. pod markami AA, OILLAN, L4L.

W ramach pełnienia funkcji członka zarządu pracowałam bezpośrednio z menedżerami wyższego szczebla wszystkich obszarów operacyjnych, odpowiadając m.in. za wyznaczanie i monitoring realizacji celów strategicznych, inicjowanie i nadzór projektów optymalizacji procesów oraz marż.

Projektowałam oraz wdrażałam politykę i procedury rachunkowości finansowej, zarządczej oraz systemy zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej. W szybko rosnącej firmie, która funkcjonuje na bardzo konkurencyjnym i zmiennym rynku, był to proces ciągły, wymagający dużej znajomości otoczenia biznesowego oraz współpracy z całą organizacją dla zachowania zwinności i elastyczności w realizacji celów firmy.

Odpowiadałam za sporządzanie sprawozdań finansowych jednostkowych i skonsolidowanych, politykę podatkową, zarządzanie finansami oraz prognozowanie i raportowanie wyników finansowych.

W roli dyrektora finansowego – członka zarządu zrealizowałam projekt M&A (jako strona kupująca), począwszy od procesu poszukiwania spółek-celów, przez due dilligence, negocjacje umowy sprzedaży, pozyskanie finansowania oraz etap integracji po transakcyjnej.

Jak pracuję

Krok 1

Współpracę rozpoczynam od rozmowy o Twoich potrzebach i poznania Twojego biznesu. Wiele czasu poświęcimy celom, które chcesz osiągnąć.

Krok 2

Poznasz moją propozycję skrojoną pod Twoje potrzeby i dostosowaną do Twoich celów biznesowych.

Krok 3

Dalsze kroki będą przebiegać w zależności od Twoich potrzeb i skali projektu, na który się zdecydujesz.

Wykorzystując swoje doświadczenie w biznesie w realizacji różnych projektów oraz zarządzaniu zespołami z przyjemnością pomogę we wdrożeniu proponowanych rozwiązań.

Kontakt

Jeśli zainteresowała Cię moja oferta, chcesz poznać więcej szczegółów; poszukujesz wsparcia w stworzeniu, przeglądzie i optymalizacji procesów finansowych – zapraszam do kontaktu.